Regały wspornikowe, czyli ważny element nowoczesnego łańcucha dostaw

485

Tworzenie wydajnego i stabilnego łańcucha dostaw to jedno z najważniejszych wyzwań, przed którym stoją przedsiębiorcy w XXI wieku. Szczególnie dziś, gdy zapotrzebowanie na poszczególne towary zmienia się niezwykle dynamicznie. Teraz ważne jest, by w okresie niestabilności na rynkach, polscy przedsiębiorcy byli w stanie utrzymać kontakty handlowe, jednocześnie poprawiając swoją logistykę i świadcząc usługi dobrej jakości. Pomóc w tym mogą rozwiązania wysokiej klasy, takie jak regały wspornikowe.

Nowe oczekiwania wobec przedsiębiorstw małej i średniej wielkości

W zależności od specyfiki danej branży, zastosowanie odpowiednich systemów magazynowych może przynieść różne korzyści. Jeśli projekt przestrzeni magazynowej będzie odpowiadać dobrze sprecyzowanym potrzebom, możemy mówić o znaczącym zwiększeniu przepustowości magazynu, poprawie stopnia zagospodarowania przestrzeni, usprawnieniu obsługi ładunku, a także wdrożeniu nowych norm bezpieczeństwa dla dobra naszej załogi.

Firmy, które nawiązują współpracę logistyczną, coraz częściej zwracają uwagę na standard funkcjonowania przestrzeni magazynowej. Jest wiele powodów tego zjawiska, zdecydowanie jednym z nich jest wiara w to, że skuteczna przestrzeń magazynowa jest gwarantem bezpieczeństwa dla jakości działania łańcucha dostaw w okresie większego zapotrzebowania na transport.

Większe firmy od lat sięgają po systemy magazynowania opierające się o nowoczesne standardy. Tym samym zgromadzony know – how może w ich przypadku służyć ocenie potencjalnych partnerów biznesowych. Jeśli jednak prowadzą Państwo firmę średniej lub małej wielkości, w której system magazynowania towarów stanowi pewne „wąskie gardło”, warto reagować jak najszybciej. Konkurencyjne firmy prawdopodobnie zmagają się z podobnymi problemami, możliwe jednak jest, że poradzą sobie z nimi szybciej, co da im sporą przewagę.

Warto dodać, że zmiany w systemie magazynowania towarów nie są kosztowne, a zyski, które wynikają z takiego procesu, znacząco przeważają wydatki na niego. Systemy magazynowania, które opierają się o regały wspornikowe, latami będą wspierać jakość obsługi ładunku, wpłyną także na atmosferę wśród kadry pracowniczej i pozwolą na lepsze wykorzystanie zasobów ludzkich.

Aspekty techniczne wykorzystania regałów wspornikowych

Regały wspornikowe, opierają się o połączenie wysokiej jakości słupów nośnych, które wytrzymują wielotonowe obciążenie wsporników, na których umieszczony jest ładunek. By taka kompozycja mogła zaoferować odpowiedni poziom nośności, poszczególne komponenty wykonywane są z materiałów o świetnej trwałości, np. stali zimnowalcowanej lub profili hutniczych. W zależności od wykorzystanych technologii regały wspornikowe mogą zaoferować wytrzymałość do 2000 kilogramów obciążenia na wspornik. W praktyce oznacza to, że mogą zostać na nich umieszczone bardzo ciężkie ładunki, na wielu poziomach, a wysokość takiej instalacji może wynieść nawet 10 metrów. Zapewnia to, skuteczne zagospodarowanie przestrzeni magazynowej. Przestrzeń magazynu wymaga indywidualnego podejścia, a łączenie różnych systemów regałów magazynowych może w tym znacząco pomóc.

W jakich sektorach warto zwrócić szczególną uwagę na regały wspornikowe?

Regały wspornikowe, są rozwiązaniem magazynowym, które sprawdzi się w wielu branżach. Oparte o nie systemy składowania materiałów dłużycowych, świetnie radzą sobie w sektorze automotive, meblowym i budowlanym. Wszędzie, gdzie jest konieczność przechowywania półproduktów o podłużnym kształcie (prętów, profili).

Przechowywanie dłużycy, nie należy do najprostszych zadań. Parametry tego typu półproduktów sprawiają, że wymagane jest składowanie w bardzo uporządkowanym, przejrzystym magazynie. W wielu przypadkach materiały dłużycowe, składowane są na podłodze, co jest niewskazane. I nie wynika to tylko z obniżenia szybkości obsługi ładunku. Bardzo istotne jest to, że w takiej sytuacji, pracownicy w danym magazynie, narażają swoje zdrowie, a nawet życie. Dodatkowo sam składowany ładunek narażony jest na uszkodzenia. W przypadku dużego stopnia zróżnicowania profili przechowywanych materiałów, znalezienie odpowiedniego produktu może zajmować naprawdę sporo czasu. Jednocześnie przeprowadzenie dokładnej i szczegółowej inwentaryzacji staje się praktycznie niemożliwe.

Polski przemysł zasługuje na najlepsze rozwiązania magazynowe

Wyżej wymienione sytuacje związane z nieprawidłowym składowaniem materiałów dłużycowych, stanowią znaczące utrudnienie w funkcjonowaniu licznych firm z branży automotive, budowlanej i meblarskiej. Dlatego tak ważne jest to, by zacząć wdrażać regały magazynowe tam, gdzie tylko jest to możliwe. Polscy producenci tworzą produkty i półprodukty wysokiej jakości, które znajdują uznanie na rynku międzynarodowym. To nieoceniony i niedoceniony walor naszego państwa. Dajmy się odkryć szerszemu gronu klientów, oferując jeszcze wyższy standard obsługi ładunku.

Systemy magazynowania towarów  Logimax

Nowoczesne, wydajne i skrojone na miarę rozwiązania magazynowe to prosta droga do sukcesu w zakresie logistyki danego przedsiębiorstwa. Firma Logimax od lat oferuje wysokiej klasy rozwiązania dla skutecznego magazynowania i obsługi ładunku w ramach firm różnej wielkości. By jak najlepiej dostosować się do przestrzeni funkcjonowania danego magazynu, każdorazowo przy nawiązaniu współpracy, wykonywany jest indywidualny projekt. W ten sposób rozwiązania Logimax mogą okazać się niezwykle skutecznym wsparciem w tworzeniu bezpiecznych, wydajnych i umożliwiających przejrzyste składowanie towarów magazynów. Dzięki połączeniu wieloletniego doświadczenia i najwyższej jakości użytych materiałów możliwe jest tworzenie przestrzeni magazynowej dostosowanej do rynku XXI wieku.

Wszelkich przedsiębiorców, którzy chcą zapoznać się z korzyściami wynikającymi ze wdrożenia nowoczesnych systemów składowania towarów, zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi realizacjami Logimax. W ten sposób łatwo przybliży się Państwu idea skutecznego i wydajnego magazynu.

5/5 - (1)