One night stand – czy jest dla Ciebie?

371

One night stand – czy jest dla Ciebie? Z tym pytaniem boryka się coraz więcej osób. Wpływ ma na to niewątpliwe między innymi nasz otoczenie- mamy coraz więcej stresu, obowiązków, rośnie często na nas również presja otoczenia. Z tego względu wiele osób nie szuka stałego związku, jednocześnie nie chcą oni rezygnować z aktywności seksualnej. Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się, czym jest One night stand, i czy jest on dla was.

Czym jest one night stand?

One night stand, to nic innego jak jednorazowe spotkanie, mówiąc wprost w celu uprawiania seksu. Bez żadnych zobowiązań, czy też ograniczeń- tutaj chodzi tylko i wyłącznie o wzajemną przyjemność płynącą z seksu. Rozwiązanie to jest szczególnie preferowane przez osoby wolące pozostawać jako tak zwane single. W jaki sposób się poznają? Sposobów jest dosyć sporo, a należą do nich między innymi:

-portale randkowe- co prawda spora część z nich nie jest stworzona stricte w tym celu, aczkolwiek da się na nich znaleźć partnera do One night stand

-różnego rodzaju sex portale

-grupy na portalach społecznościowych

Do rzadkości obecnie w tej dziedzinie należą spotkania pomiędzy normalnymi znajomymi.

Jakie są wady One night stand?

Przede wszystkim tego typu relacje mogą być wyniszczające psychicznie. W jaki sposób? Odpowiedzią są tutaj relacje międzyludzkie oraz uczucia. Czasami bowiem zdarza się, że jedna ze stron angażuje się mocniej, niż druga, co może między innymi doprowadzić do platonicznego uczucia. Tutaj z kolei już tylko krok do wypalenia psychicznego, a nawet do stanów depresyjnych, które w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do zagrożenia zdrowia fizycznego czy też życia. Ponadto w ten sposób, nie mając tak naprawdę stałego partnera, narażamy się między innymi na zarażenie wirusem hiv/aids, lub też różnymi innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową- co ważne, stosowanie nawet najskuteczniejszych środków antykoncepcyjnych, nie daje gwarancji niechcianej ciąży, czy też tego, że nie zarazimy się jakąś chorobą.

Czy spotkania na sex jest dla mnie?

Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć indywidualnie. Dla jednych jest to coś nie do pomyślenia, gdyż jest to niezgodne z ich przekonaniami moralnymi, i nie mogliby z tym normalnie funkcjonować, ponieważ gryzłoby ich sumienie. Z kolei dla innych byłoby to tak samo naturalne, jak oddychanie, ponieważ uważają oni spotkanie na sex za coś całkowicie naturalnego, a co za tym idzie, nie ma według nich powodu, by się go wstydzić.

Podsumowanie

One night stand może okazać się zarówno przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli nie zależy nam zawiązywaniu z partnerem bliższych relacji, lub też może być koszmarną decyzją, która zaważy na naszym dalszym życiu, zwłaszcza jeżeli zarazimy się jakąś chorobą przenoszoną drogą płciową, lub dojdzie do niechcianej ciąży. Warto więc, zanim podejmiemy decyzję o aktywnym szukaniu partnera do One night stand, na spokojne rozważyć wszystkie za i przeciw a następnie dopiero wtedy podjąć decyzję o tym, czy One night stand to jest to, czego chcemy.

5/5 - (1)