Jednorazowa przygoda – czy to nowy sposób randkowania?

386

Niegdyś mało kto myślał o tym, aby umawiać się z drugą osobą wyłącznie w celu uprawiania seksu. Dzisiaj tego rodzaju spotkania są prawie czymś zupełnie normalnym i akceptowalnym i w równej mierze decydują się na nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Czy jednorazowa przygoda jest nowym sposobem na randkowanie? Czy taka relacja ma szansę przetrwać i się rozwinąć? Odpowiedzi znajdują się poniżej!

Jednorazowa przygoda – miłość czy cielesność?

Jeszcze całkiem do niedawna jednorazowe przygody były domeną mężczyzn. Kobiety znacznie rzadziej decydowały się na ten krok. Wśród społeczeństwa powielana była teza, że panowie wykorzystują panie do swoich celów i liczą na ich naiwność. Wbrew pozorom nie jest to prawda. Jeśli bowiem mężczyzna od początku otwarcie mówił o swoich zamiarach, a partnerka je zaakceptowała, to o żadnym wykorzystywaniu nie można przecież dyskutować. Należy jednak pamiętać, że podczas umawiania się na jednorazowy seks obie strony wiedzą, że najprawdopodobniej nie mogą liczyć na nic więcej. To nie jest relacja, w której można wspólnie spędzać czas, czy planować przyszłość. W tej sytuacji ważne jest tu i teraz, a przeniesie los, tego nikt nie wie. Raczej nie trzeba dorosłym ludziom tłumaczyć, co oznacza szybkie spotkanie na seks. Z tym że nie zawsze wszystko przebiega według naszych założeń i chęci. Czasami cielesna relacja może przerodzić się w coś więcej.

Czy jednorazowa przygoda w ogóle ma sens?

Niektóre osoby twierdzą, że umawianie się na jednorazowy seks jest zwyczajnie bez sensu. Według nich bezcelowe jest spotykanie w konkretnym celu, bez uczuć i chęci budowania związku z drugą osobą. Czy taka jest prawda? Przecież jeśli dwoje dorosłych osób chce spędzać ze sobą czas w określony sposób, to dlaczego nie mieliby tego robić? Trzeba jednak nadmienić, że taka decyzja powinna być bardzo dobrze przemyślana i zgodna z własnymi przekonaniami. Pod żadnym pozorem nie powinna być podjęta pod wpływem chwili, czy nacisku drugiej osoby. Ponadto trzeba pamiętać też o zabezpieczeniu i potencjalnych konsekwencjach. Jeżeli te wszystkie aspekty zostaną uwzględnione, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dać się ponieść emocjom.

Czy jednorazową przygodę można utożsamiać z randkowaniem?

Tak naprawdę bardzo ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie. Definicja randkowania jest stosunkowo prosta. Dwoje ludzi spotyka się ze sobą i sprawdza, czy do siebie pasują oraz może być między nimi coś więcej. Natomiast jednorazowe przygody, raczej działają w drugą stronę. Jednakże czasami między partnerami do seksu może coś zaiskrzyć i ostatecznie podejmą decyzję, że chcą spróbować stworzyć trwały związek. Nawet jeśli taka sytuacja nie nastąpi, to w pewnym sensie randkują, ale ich relacja wygląda nieco inaczej do tych klasycznych i często kończy się po jednym spotkaniu. Zwykłe randki tak się czasem też kończą i wtedy nikt nie ocenia partnerów. Dlatego też niech każdy żyje wybrany przez siebie sposób, a inni niech biorą z nich przykład.

5/5 - (1)