Wyścigi samochodowe, czyli idealny sport dla fanów motoryzacji

397

Wyścigi samochodowe to ulubiony sport każdego motomaniaka. Szybkie samochody, adrenalina, rywalizacja to coś obok czego nie można przejść obojętnie. Pomimo że wyścigi samochodowe to bardzo szeroka dyscyplina, to jest kilka wyścigów, które obecnie są już legendarne. Przyjrzyjmy się im i sprawdźmy co takiego mają w sobie, że pomimo upływu lat, w dalszym ciągu fascynują każdego fana czterech kółek.

Formuła 1 i Grand Prix Monako

Formuła 1 jest bez wątpienia królową wszystkim sportów motorowych. Podczas całego cyklu o tytuł Mistrza Świata kierowcy ścigają się w wielu miejscach, ale tylko jedno miejsce do ścigania jest dla nich tak wyjątkowe. Mowa o Grand Prix Monako. Wyjątkowość tego wyścigu polega na tym, że bolidy nie ścigają się jak zawsze na specjalnym torze, ale po ulicach Monte Carlo. Jedno okrążenie tego prestiżowego wyścigu liczy 3337 metrów i składa się z 18 zakrętów, po krętych ulicach Monako. GP Monako od zawsze przyciągało wiele znakomitości ze świata show-biznesu. Jadące z dużymi prędkościami bolidy, a kilka metrów dalej port gdzie stoją najbardziej luksusowe jachty świata? Właśnie taką atmosferę zapewnia Grand Prix Monako.

Rajd Dakar

Wyścig legenda, i jednocześnie jeden z najtrudniejszych o ile nie najtrudniejszy rajd na świecie. Rajd Dakar rozgrywa się w styczniu, a dużą część kierowców stanowią amatorzy. Podczas rajdu mamy do czynienia z wyścigami samochodów, motocykli, ciężarówek oraz ATV. Klasyczna trasa, czyli Paryż – Dakar, była rozgrywana do 1994 roku. Później z wielu powodów, rajd był przenoszony między innymi do Ameryki Południowej. Ekstremalne warunki, z jakimi muszą mierzyć się kierowcy uczestniczący w rajdzie przeszły już do legendy. Wiele firm motoryzacyjnych, Rajd Dakar, traktuje jak możliwość promocji marki, jednak auta w nich uczestniczące, to nie są wersje salonowe, ale takie, które są dostosowane do ciężkich warunków rajdu.

24h Le Mans

Rajd Dakar jest rajdem na wytrzymałość, a F1 to wyścigi, które wymagają koncentracji. 24- godzinny wyścig we francuskim miasteczku, łączy obie te cechy. Tor po którym ścigają się kierowcy liczy 13 km, a zadaniem kierowców jest przebycia jak największego dystansu w czasie 1 doby. Pierwszy wyścig Le Mans odbył się w roku 1923, co oznacza, że jest jednym z najstarszych wyścigów na świecie. Obecnie w wyścigu może brać udział 3 kierowców do jednego samochodu, którzy podczas 24 godzin jazdy mogą się swobodnie zmieniać.

Jak zarobić na wyścigach samochodowych?

Wyścigi samochodowe kręcą się wokół dużych sum pieniędzy. Każdy fan motoryzacji, oprócz oglądania ulubionej dyscypliny może spróbować przekuć swoją pasję w zarobek. Jednym z najprostszych sposobów, jest obstawiania zakładów bukmacherskich. Bukmacherzy, w swojej ofercie oprócz takich sportów jak piłka nożna, koszykówka, czy siatkówka, umieszczają również wyścigi samochodowe. Bez problemu znajdziemy możliwość obstawiania, wyników GP Formuły 1, Rajdu Dakar, czy wspomnianego na końcu 24h Le Mans. Inwestując niewielki kapitał, można wygrać przyzwoite kwoty, które sprawią, że każde oglądanie wyścigu, będzie miało jeszcze większe znaczenie, a w razie wygranej, większa satysfakcja gwarantowana.

Wyścigi samochodowe, czyli jeden z najbardziej elitarnych sportów świata

Każdy sport jest niezwykle satysfakcjonujący, jednak nie każda dyscyplina, jest równie prestiżowa jak wspomniane wyżej wyścigi samochodowe. Dla każdego fana motoryzacji, GP Formuły 1, lub rajd Dakar to prawdziwe święto. Na przestrzeni lat moto sport ewoluował i na pewno będzie to robił nadal, jednak wspomniane wyżej wyścigi zapisały się na kartach historii i w sercu każdego fana motoryzacji.

5/5 - (1)