Wyposażenie wozu strażackiego

709

Jak z całą pewnością zdają sobie z tego sprawę osoby żywo zainteresowane pożarnictwem, wyposażenie wozu strażackiego jest ściśle ustandaryzowane oraz pozwala strażakom poradzić sobie z szerokim spektrum zagrożeń, trudności i przeszkód, z którymi to mogą stanąć twarzą w twarz podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków zawodowych.

Poza siekierkami i toporkami, osprzętem ochronnym, czy też drabiną pozwalającą przedostać się na wyższe kondygnacje budynku, nieodłącznym narzędziem pracy bohaterów dnia codziennego jest także wąż strażacki i to właśnie jemu pragniemy się w ramach naszego dzisiejszego artykułu przyjrzeć nieco bliżej.

W telegraficznym skrócie powiedzieć można, iż szlauch taki przeznaczony jest przede wszystkim do ssania oraz tłoczenia różnej maści wodnych roztworów środków gaśniczych, dzięki którym możliwe jest niemalże natychmiastowe zażegnanie niebezpieczeństwa oraz ograniczenie ryzyka, że płomienie zaczną przedostawać się do kolejnych sekcji budynku, powodując tym samym jeszcze większe zniszczenia niż przewidywano początkowo. Przewód będący bohaterem dzisiejszego wpisu służy jako szlauch pomiędzy zbiornikiem wody a pompą wodą i może pracować w szerokim zakresie temperatur, dochodzących niejednokrotnie od minus trzydziestu do plus siedemdziesięciu stopni Celsjusza, a więc można śmiało powiedzieć, że wysokiej jakości produktom tego typu nie są straszne nawet najbardziej niekorzystne warunki pracy.

W lwiej części przypadków, węże strażackie powstają z wytrzymałej i elastycznej warstwy gumy najwyższej jakości, która to dodatkowo wzmacniana jest materiałem tekstylnym oraz spiralą z drutu stalowego, co z kolei znacznie ogranicza ryzyko przerwania, uszkodzenia, czy też deformacji podczas pracy w ekstremalnych temperaturach czy też na wysoce nieprzystępnym terenie. Produkty omawianego typu dostępne są w szerokiej palecie średnic i długości, co pozwala na ich dostosowanie do specyfiki najczęściej przeprowadzanych akcji gaśniczych, jak również zapewnienie, że po zwinięciu wyrób bez trudu zmieści się we wnętrzu wozu strażackiego. Niezwykle miło jest nam poinformować, że lwia część konsumentów zaopatrujących się w naszym sklepie nie przywiązuje niemalże żadnej wagi do ceny poszczególnych produktów – o wiele istotniejszymi aspektami są dla nich bezpieczeństwo oraz żywotność węża strażackiego. Bezpośrednio przekłada się to bowiem nie tylko na komfort pracy, ale także na możliwość wykonywania powierzonych strażakom zadań przez wiele kolejnych lat bez obawy, że w najmniej spodziewanym momencie zajdzie konieczność przeprowadzenia naprawy szlauchu lub też jego wymiany na nowy produkt. Jeżeli pragnęliby Państwo dowiedzieć się jakie jeszcze wyroby znaleźć można w niezwykle szerokim portfolio przedsiębiorstwa Fagumit, serdecznie zachęcamy do zaznajomienia się z produktami prezentowanymi na stronie internetowej firmy lub też do kontaktu – bezpośredniego, mailowego albo telefonicznego – z jej doświadczonymi przedstawicielami! Z pewnością posłużą oni Państwu fachową poradą!

5/5 - (3)