Suzuki Ignis Hybrid – dobra cena to tylko jeden z wielu atutów tego modelu

412

Suzuki Ignis Hybrid bez wątpienia jest jednym z najoryginalniejszych samochodów dostępnych na polskim rynku. Wymyka się popularnym konwencjom, ponieważ nie można go jednoznacznie zaklasyfikować do kategorii SUV-ów czy crossoverów. Ignis jest wyrazisty, wszechstronny, a przy tym ma coś, co gwarantuje sukces na polskim rynku: dobrą cenę. Przyjrzyjmy się bliżej temu bardzo interesującemu modelowi.

Suzuki Ignis Hybrid – sprawdzony układ hybrydowy

Obserwując kierunek, w jakim zmierza światowa motoryzacja, można byłoby się spodziewać, że japoński producent wprowadzi do oferty elektryczne Suzuki Ignis. Póki co nic takiego nie nastąpiło, ale nie stanowi to większego problemu. Ignis w wersji hybrydowej doskonale wywiązuje się z roli samochodu oszczędnego i ekologicznego.

Suzuki konsekwentnie stawia na swoją sprawdzoną technologię mild hybrid, nazywaną też „miękką hybrydą”. Takie rozwiązanie zastosowano również w Suzuki Ignis Hybrid. Podstawowa jednostka benzynowa 1.2 DUALJET jest wspomagana przez starter/generator elektryczny ISG 2,3 kW dodatkowym momentem obrotowym (do 50 Nm).

To rozwiązanie ma wiele plusów. Po pierwsze: odczuwalnie poprawia dynamikę samochodu. Po drugie: pozwala oszczędzać paliwo. Po trzecie: redukuje emisję spalin. Wreszcie po czwarte: jest całkowicie bezobsługowe i niezawodne.

Warto podkreślić, że Ignis w wersji hybrydowej imponuje oszczędnością, zużywając jedynie 4,3 litra paliwa na 100 kilometrów (w trybie mieszanym).

Dobry wybór do miasta

Suzuki Ignis Hybrid jest samochodem kompaktowym, choć wyraźnie większym i przestronniejszym niż typowe modele segmentu B. Dzięki temu może być brany pod uwagę jako drugie auto dla rodziny. Świetnie sprawdzi się w mieście, gdzie docenimy zwartą bryłę nadwozia oraz doskonałą widoczność.

Przechodząc do bagażnika zauważymy, że jest to jeden z największych kufrów w klasie. Ignis pomieści do 267 litrów bagaży, co w zupełności wystarczy na co dzień do przewożenia zakupów, dziecięcych plecaków, a nawet powinno zaspokoić potrzeby rodziny wybierającej się na weekend za miastem.

Zaskakuje dzielnością w terenie

Suzuki Ignis Hybrid to samochód o „dwóch twarzach”. Na co dzień idealnie sprawdza się w zatłoczonym mieście, natomiast gdy trzeba, potrafi pokazać pazur w cięższym terenie czy na ośnieżonej drodze.

Warto zainwestować w wersję wyposażenia z układem ALLGRIP AUTO. Automatycznie przekazuje on moment obrotowy na koła przedniej, tylnej lub obu osi, w zależności od tego, jakie są aktualne potrzeby. Do tego dochodzi jeszcze system HHC-HDC, ułatwiający podjeżdżanie i zjeżdżanie ze stromych wzniesień.

Chcesz poznać cenę Suzuki Ignis Hybrid? Już teraz skontaktuj się z doradcą autoryzowanego dealera japońskiej marki – MM Cars Suzuki (https://mmcars.suzuki.pl/auto), posiadającym salony w Katowicach, Zabrzu, Lubinie i Warszawie.

Więcej o Suzuki Ignis Hybrid czytaj też na stronie internetowej https://www.mmcars.pl/suzuki-ignis-hybrid-katowice-cena-jazda-testowa-promocja-uzywane-na-otomoto.

5/5 - (1)