Spełnienie marzenia każdego mężczyzny czyli zakup nowego samochodu.

817

Każdy facet interesuje się motoryzacją. Ci którzy robią to bardziej oglądają motoryzacyjne kanały i czytają prasę poświęconą moto-maniakom. Są też tacy którzy na co dzień nie pasjonują się motoryzacją i nie czują potrzeby czytania o nowinkach z tego świata. Bez znaczenia do której grupy należy dana osoba, bez wątpienia możemy powiedzieć o nich jedno, wszystkich łączy jedna wspólna cecha – chęć zakupu nowszego, lepszego, szybszego i ładniejszego samochodu. 

Dlaczego tak się dzieje?

Niektórych może dziwić fakt, że ktoś miałby chcieć zmieniać samochód który kupił kilka lat temu. Niestety podejście do tego tematu jest mocno indywidualne i zależy w głównej mierze od tego na jakim poziomie żyjemy i czy możemy sobie pozwolić na częstą zmianę samochodu. W krajach zachodnich gdzie siła nabywcza pieniądza jest wyższa, przyjęło się wymieniać samochody co kilka lat, tak aby jak najmniej na nich stracić i aby ciągle jeździć w miarę świeżym samochodem. U nas jest trochę inaczej, zmiana samochodu co 2-3 lata to przywilej dla bardziej majętnych obywateli. Jeśli jednak mamy pieniądze to samochód staje się dla nas rzeczą jak każda inna. Przecież nie chodzisz w jednych butach 15 lat, a z kupnem nowego telefonu wstrzymujesz się tak długo, aż stary całkowicie nie odmówi posłuszeństwa. 

Co wybrać?

Wybór samochodu jest bardzo trudnym zadaniem. Jest tak z dwóch powodów. Pierwsza sprawa to to, że samochód jest zwyczajnie bardzo drogi i nie jest nam łatwo wydać tyle pieniędzy. Drugi powód to typowy problem zakupów polegający na tym, że im więcej mamy pieniędzy do wydania tym więcej produktów rynek nam oferuje. w skrócie, mając bardzo dużo pieniędzy staniemy przed bardzo dużym wyborem samochodów, który najpewniej nas przytłoczy. Czym zatem powinniśmy kierować się przy wyborze samochodu? Głównie zadecydują tutaj indywidualne preferencje. Jeśli lubisz szybką jazdę zdecyduj się na sportowy samochód. Jeśli lubisz wszechstronność kup SUVa który wjedzie wszędzie. 

Pamiętaj o tym!

O czym warto pamiętać przed zakupem nowego samochodu? Szczególnie o tym aby nie poniosła Cię fantazja. Kup taki wóz na jaki realnie Cię stać. Nie jest sztuką wydać mnóstwo pieniędzy na szybki samochód którego nie będziemy później w stanie utrzymać przez to ile pali i ile kosztują opłaty pojazdu z tak dużym silnikiem. Druga sprawa to analiza przydatności i użyteczności samochodu – jeśli masz żonę i dwójkę dzieci nie kupuj sportowej dwuosobówki. . 

5/5 - (3)