Samochód na minuty dla firm – jak to działa?

455

Wynajem samochodów na minuty to jedna z najpopularniejszych obecnie usług transportowych – korzystają z niej nie tylko osoby prywatne, ale również klienci biznesowi. w jakich sytuacjach przydaje się takie rozwiązanie i jak ono funkcjonuje w praktyce?

Samochody na minuty – dlaczego warto i czy się opłaca?

Usługi carsharingowe doskonale odnalazły się w nowej rzeczywistości naznaczonej pandemią. Wielu przedsiębiorców przekonało się, że kupowanie aut na własność wcale nie musi być atrakcyjne z finansowego punktu widzenia. Samochody na minuty to świetny sposób na wygodne poruszanie się po mieście bez ponoszenia kosztów serwisowych czy związanych z zakupem paliwa lub ubezpieczenia. Wypożyczając auto na minuty, przedsiębiorca płaci tylko za realny czas przejazdu i pokonany dystans. Dzięki temu jest w stanie sporo zaoszczędzić.

Samochody na minuty – jak zacząć?

Chcąc uzyskać dostęp do samochodów wypożyczanych na minuty, trzeba w pierwszej kolejności zainstalować na smartfonie aplikację PANEK CarSharing i zarejestrować się w niej, zakładając konto dla klientów biznesowych. Aplikacja jest niezbędna do tego, aby otworzyć samochód, zakończyć wynajem, zgłosić nieprawidłowości oraz opłacić przejazd. Służy również do lokalizowania wolnych w danym momencie samochodów. To niezwykle przydatne narzędzie, które przyda się każdemu przedsiębiorcy i usprawni transport w firmie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że najem na minuty dotyczy wyłącznie samochodów osobowych. Jeśli więc przedsiębiorca zastanawia się np. nad tym, ile kosztuje wynajęcie busa dostawczego i gdzie najlepiej wypożyczyć taki pojazd, musi zainteresować się standardowymi formami najmu w formule krótko- lub długoterminowej.

Samochody na minuty – to jest ważne!

Zakładanie konta klienta we wspomnianej aplikacji wiąże się z koniecznością przesłania skanu aktualnego prawa jazdy i podania numeru karty płatniczej. Wydatki związane z transportem do celów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej przedsiębiorca ma prawo zaliczyć do firmowych kosztów.

5/5 - (1)