Przegląd najdroższych samochodów 2021

538

Praktycznie każdy uwielbia drogie samochody, chociaż nie każdego stać na ich posiadanie. Najdroższe modele na świecie rozbudzają wyobraźnię tłumów i pozwalają podziwiać umiejętności najlepszych projektantów świata. Ich ceny mogą robić wrażenie i stać na nie tylko najbogatszych ludzi na świecie. Przeglądając listę najbardziej wartościowych aut 2021 roku ciężko uwierzyć, że zabrakło takich marek jak Ferrari, BMW czy Aston Martin. Jak wygląda czołówka najdroższych samochodów obecnego roku? 

Bugatti la Voiture Noire 

Najdroższy współczesny samochód wart jest według producentów prawie 19 milionów dolarów. Powstał zaledwie jeden model na całym świecie, cenę podnosi więc wartość kolekcjonerska modelu. Właściciel otrzyma samochód dopiero za 2 lata – plotki mówiły o Cristiano Ronaldo, ale informację zdementował ostatnio sam piłkarz. Ciężko powiedzieć jeszcze cokolwiek o parametrach auta, bo nie posiada on jeszcze silnika. Imponuje za to wygląd zewnętrzny, opływowy kształt nadaje samochodowi wręcz kosmiczny charakter. W czołówce zestawienia znalazły się inne modele Bugatti: model Centodiaci za 9 mln dolarów i Divo za 6 mln. 

Rolls-Royce Sweptail 

Samochód słynnego brytyjskiego producenta wyceniany jest na około 13 milionów dolarów. Podobnie jak w przypadku wyżej jest przeznaczony dla indywidualnego klienta. Prace nad Sweptail trwają już 4 lata. Z wyglądu auto może przypominać kadłub jachtu i na tym podobno wzorowali się producenci, sugerując się instrukcjami samego klienta. Tutaj również nie ma podanych specyfikacji technicznych, choć można spodziewać się silników na poziomie najlepszych Rolls-Royce’ów. 

Inne samochody z czołówki zestawienia

Listę dziesięciu najdroższych samochodów 2021 roku zamykają samochody marek Pagani, Lamborghini i McLaren. Pagani to mniej znany producent w Polsce, który wypuścił niedawno modele Huayra Tricolore za 7 mln dolarów i Roadster BC za 3,5 mln. Nikomu nie trzeba przedstawiać kosmicznych samochodów Lamborghini: model Veneno i jego 750 koni mechanicznych wycenianych jest na 4,5 mln dolarów. Listę zamyka McLaren Speedtail o wartości 3 mln dolarów, który pozwala na osiąganie prędkości 403 km/h. 

5/5 - (3)