Planujesz wycieczkę na Pomorze? Wynajmij samochód!

548

Pomorze to jeden z najatrakcyjniejszych regionów Polski. Warto wybrać się tu nawet na kilka dni, niemniej każdy wyjazd wymaga dobrej organizacji. Bardzo ważne w omawianym kontekście są kwestie związane z transportem.

Nie masz swojego samochodu? Nie musisz rezygnować z wyjazdu!

Brak własnego auta wcale nie musi przekreślać urlopowych planów. W takiej sytuacji warto skorzystać z nowoczesnych usług transportowych, dzięki którym można użytkować samochód bez konieczności posiadania go na własność. Idealnym rozwiązaniem jest tutaj krótkoterminowy wynajem aut. Świnoujście to doskonały przykład miejscowości, gdzie na Pomorzu funkcjonują wypożyczalnie oferujące pojazdy na okres 1-30 dni. To dobra opcja dla tych osób, które chcą zwiedzać omawiany region w wygodny i komfortowy sposób.

Wynajem auta na krótki termin – o czym pamiętać?

Eksperci z firmy PANEK S.A. radzą, aby nawiązywać współpracę wyłącznie ze sprawdzonymi i doświadczonymi wypożyczalniami cieszącymi się zaufaniem klientów i ugruntowaną pozycją na rynku. Warunkiem niezbędnym do wypożyczenia samochodu jest posiadanie ważnego prawa jazdy. Niekiedy wypożyczalnie wymagają też od klientów ukończonego 21. roku życia. Podpisując umowę, trzeba zwrócić szczególną uwagę na zapisy dotyczące m.in. dziennego limitu kilometrów, tankowania oraz odpowiedzialności za wynajęty pojazd. Sporym udogodnieniem dla klientów jest też możliwość dopisania do umowy drugiego kierowcy.

Wynajem auta na krótki termin – formalności

Chcąc wynająć samochód na pobyt na Pomorzu, trzeba najpierw znaleźć wypożyczalnię, której oferta odpowiada indywidualnym wymogom pod względem zawartości oraz ceny. Na ogół nie ma obowiązku wcześniejszej rezerwacji, lecz najlepiej wcześniej uzyskać informacje na temat dostępności wybranego samochodu. Dobrą opcją jest rezerwacja online. Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz na stronie wypożyczalni, podając w nim datę i czas odbioru oraz zwrotu auta. Co ważne, miejsca odbioru oraz zwrotu samochodu nie muszą być takie same.

5/5 - (2)