Najpopularniejsze modele Volkswagenów w Polsce

669

W przypadku niemal każdego europejskiego kraju jest widoczny następujący trend. Największą popularnością cieszą się modele takie, jak Golf, Polo i Passat. Niezależnie od tego, w jakim kraju ktoś się znajdzie, w dość krótkim czasie miną go na drodze właśnie te egzemplarze aut niemieckiego producenta. Jakie inne modele samochodów wybierają Polacy?

Dlaczego samochody Volkswagen są popularne w Polsce?

Jednym z głównych czynników, wpływających na to, że samochody niemieckiego producenta, są tak popularne w Polsce, jest stosunek jakości do ceny – warto zauważyć, że jest naprawdę korzystny. Wspomniano wcześniej, że do najpopularniejszych odmian Volkswagena należą takie modele, jak Golf, Polo i Passat. Ten trend widać także w naszym kraju i dotyczy to nie tylko nowych pojazdów, lecz także aut używanych. W przypadku kupowania samochodów z drugiej kategorii warto skorzystać z narzędzi umożliwiających sprawdzenie numeru VIN, jak na przykład portal bestvin.pl

Numer VIN – ważny aspekt w kontekście kupowania używanych aut

Trzeba otwarcie przyznać, że handel autami używanymi, jest w Polsce wciąż znacznie popularniejszym sposobem na nabycie samochodu niż wizyta w salonie dealera Volkswagena. Ma to swoje plusy, takie jak znacznie niższa cena, ale także minusy. Jednym z nich, są niewiarygodni handlarze, którzy mogą zatajać niektóre informacje na temat auta, jak na przykład to, że wszedł w posiadanie sprzedającego w nielegalny sposób.

Numer VIN to układ obejmujący 17 znaków, w których skład wchodzą zarówno cyfry, jak i litery. Znając ten numer i mając dostęp do odpowiednich narzędzi, takich jak na przykład wyszukiwarka bestvin.pl, można zapoznać się z takimi informacjami na temat pojazdu, jak historia serwisowania, a także to, kto jest aktualnym właścicielem. Dzięki temu można zredukować prawdopodobieństwo, że wejdzie się w posiadanie, na przykład kradzionego auta lub pojazdu o bogatej historii napraw. 

Golf, Polo i Passat – czym charakteryzują się najczęściej wybierane modele Volkswagena?

Samochody Volkswagen Golf są prawdopodobnie najbardziej znanym modelem niemieckiego producenta. To kompaktowe auta, które są dostępne w wariancie 3-drzwiowym i można je nabyć w czterech odmianach, jeżeli chodzi o rodzaj napędu. 

Druga odmiana, czyli Volkswagen Polo, jest pojazdem, który ma aż sześć odmian silników benzynowych, a także dwa wysokoprężne. W Europie można nabyć wersję samochodu w 5-drzwiowym hatchbacku. Ciekawostką jest to, że pojazd jest sprzedawany w USA pod nazwą Virtus.

Trzecia odmiana, to Volkswagen Passat. Auto cieszy się renomą, ponieważ jest znane z niezawodności, a także dość sporym osiągami. Całość uzupełnia fakt, że nie trzeba wydać dużej sum pieniędzy, aby wejść w jego posiadanie. W gamie nadwoziowej można znaleźć modele typu kombi i sedan. Sprawia to, że Passat jest wybierany zarówno jako auto rodzinne, jak i biznesowe – szczególnie nowsze modele. Dużym atutem jest to, że Volkswagena Passata można nabyć w różnych wersjach wyposażenia. Najbogatsze z nich sprawiają, że przebywając w środku, pasażerowie oraz kierowcy mogą poczuć się niezwykle komfortowo. Dostępne są wersje z silnikiem benzynowym, diesla, a także hybrydowym. Przeglądając oferty dealerów, można również natrafić na terenowy wariant Alltrack.

5/5 - (1)