Hyundai i10 – trudno o lepszy wybór do miasta

223

Hyundai i10 to jeden z tych modeli, które śmiało można uznać za przełomowe w historii koreańskiej marki. Ten niepozorny, ale solidnie wykonany samochód miejski zawsze dobrze się sprzedawał, a jego najnowsza generacja ma wszelkie podstawy, aby stać się nawet liderem całego segmentu. Ten model oferuje m.in. bardzo bogate wyposażenie, dynamiczne i oszczędne jednostki napędowe, a przy tym wyróżnia się atrakcyjną stylistyką.

Design zgodny z filozofią Sensous Sportiness

Sensous Sportiness to nowy kierunek, zgodnie z którym projektowane są wszystkie współczesne modele Hyundaia – także i10. Idea polega na tym, aby stylistyka zawsze szła w parze z użytecznością. Dlatego nawet drobne smaczki w wyglądzie karoserii mają konkretne zastosowanie – jak światła LED, które nie dość, że świetnie wyglądają, to jeszcze znacząco zwiększają bezpieczeństwo i komfort kierowcy.

W linii nadwozia Hyundaia i10 uwagę najmocniej przykuwa masywny czarny grill oraz osobne światła LED. Szczególnie atrakcyjnie pod tym względem wypada wersja N Line – w tym wydaniu i10 prezentuje się, niczym hot-hatch.

Szeroki wybór jednostek napędowych

Hyundai i10 jest oferowany na naszym rynku w trzech wariantach silnikowych. Bazową jednostkę stanowi 1.0 MPI o mocy 67 KM, dostępny zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów. Kolejne miejsce w katalogu zajmuje silnik 1.2 MPI, doskonale znany z innych modeli Hyundaia, rozwijający moc 84 KM i także dostępny z przekładnią manualną oraz automatyczną.

Gratkę stanowi natomiast jednostka 1.0 T-GDI o mocy 100 KM, która jest zarezerwowana wyłącznie dla wersji N Line (oraz Premium N Line).

Ciekawostką jest również fakt, że Hyundaia i10 można zamówić z fabryczną instalacją LPG w atrakcyjnej cenie. To dobra propozycja dla tych, którzy chcą jeździć bardzo oszczędnie, a przy tym nie stracić gwarancji na samochód.

Wyposażenie godne samochodu wyższej klasy

Przywykliśmy już do tego, że producenci doposażają samochody segmentów A i B w elementy, które jeszcze do niedawna można było znaleźć wyłącznie w znacznie większych i droższych autach. Nie inaczej jest w przypadku Hyundaia i10, który oferuje m.in. pakiet Hyundai SmartSense obejmujący takie funkcje, jak system wspomagania hamowania w nagłych sytuacjach, system monitorowania martwego pola w lusterku czy asystent przekraczania linii.

Na wyposażeniu znajdują się również systemy zwiększające komfort podróżowania. Warto tutaj wymienić chociażby pełną integrację systemu inforozrywki z Apple CarPlay i Android Auto (możliwość sterowania głosowego poszczególnymi funkcjami).

5 lat gwarancji

Hyundai i10 nowej generacji imponuje nie tylko wyglądem i poziomem wyposażenia, ale także jakością wykonania. To bardzo solidny samochód, o czym najlepiej świadczy fakt, iż producent udziela na niego aż 5-letniej gwarancji bez limitu kilometrów.

Hyundai i10 to zdecydowanie jedna z najciekawszych propozycji w tym segmencie, w dodatku dostępna w atrakcyjnej cenie. Sprawdź go podczas jazdy testowej, na którą umówisz się wygodnie online lub bezpośrednio w salonie autoryzowanego dealera marki MM Cars Hyundai Katowice.

5/5 - (1)