Militaria na co dzień czyli co ze sklepu militarnego może przydać Ci się podczas zwykłego dnia. 

546

Na wstępie warto byłoby wyjaśnić czym w ogóle są militaria. Niektórym może wydawać się dziwne, że ktoś tego nie wie, jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma o tym pojęcie. Zatem czym są militaria? Militaria to wszelkiego rodzaju historyczne i kolekcjonerskie przedmioty związane z wojskiem i bronią niewojskową, jak broń myśliwska, repliki ASG czy łuki. Do militariów możemy zaliczyć broń, wyposażenie, sprzęt i oporządzenie oraz umundurowanie służb specjalnych lub ich repliki wyglądające tak samo, jednak szyte przez niezwiązane ze służbami specjalnymi marki. W dzisiejszym artykule piszemy o tym co z militariów może przydać się nam na co dzień, ponieważ sklepy militarne to nie tylko łuki i kamizelki kuloodporne. Zapraszamy do lektury!

Po pierwsze – ubierz się!

Na początku warto wspomnieć o militariach zaliczanych do tak zwanej grupy outdorowej. Do tej kategorii zaliczamy produkty których używamy wychodząc do lasu, na spacer, na biwak, pod namiot czy też na ryby. Zacznijmy od butów. Często bagatelizujemy wybór odpowiedniego obuwia co może okazać się opłakane w skutkach. Jeśli wybieramy się na pieszą wędrówkę podczas której będziemy nocować w namiocie, nie możemy pozwolić sobie na przemoczenie i otarcia stóp. Ważne jest aby dostosować buty pod daną aktywność i zakupić takie które zapewnią nam komfort oraz bezpieczeństwo. Mając już byty możemy przyjrzeć się odzieży. W sklepach militarnych znajdziemy tak naprawdę wszystko. Od bielizny, przez kurtki po maski i rękawice. Wszystko oczywiście może być produkowane na wzór prawdziwego wyposażenia armii, lub może odbiegać od nich designem. 

Podręczne gadżety które mogą pomóc, a nawet uratować Ci życie 

Jeśli jesteśmy już odpowiednio ubrani możemy pomyśleć o gadżetach. W pierwszej kolejności skupmy się na zakupie latarki. Dobra latarka pozwoli nam rozświetlić ciemną noc, przyda się zwłaszcza tym którzy planują spać w namiocie. Kolejny, niezbędny element każdej wyprawy w nieznane – nóż. Nóż będzie twoją prawą ręką. Przyda się podczas rozpalania ogniska, budowy szałasu, przygotowywania posiłku i podczas obrony przed ewentualnym atakiem dzikiej zwierzyny. Do tego warto wyposażyć się w małą siekierę lub piłkę do drewna. To narzędzie przyda się podczas walki z drewnem którego będziemy potrzebowali na opał. 

5/5 - (3)