Jakie militaria przydadzą się nam pod namiot?

507

Lato za pasem, pogoda dopisuje, dlatego wiele osób decyduje się na jedną z najbardziej znanych metod wypoczynku pod gołym niebem, jakim jest wyjazd pod namiot. Taka forma noclegu może nie jest zbytnio wygodna, ale z pewnością dużo tańsza, niż np. rezerwacja pokoju hotelowego. Cisza, spokój, odpoczynek na łonie natury, kto o tym nie marzy? Zwolenników, takiej formy wypoczynku, z roku na rok przybywa. Wielu z nas, przede wszystkich tych jadących pierwszy raz na biwak, z pewnością zastanawia się nad, tym jakie militaria mogą nam się przydać na takim wyjeździe?

Jakie militaria spakować na biwak – czyli niezbędne drobiazgi

Przygotowując się do wyjazdu pod namiot musimy pamiętać o kilku niezbędnych rzeczach, które są wręcz niezbędne i które warto mieć przy sobie. A mianowicie bez wątpienia jedną z wielu przydatnych rzeczy może okazać się latarka, tym bardziej, gdy obozujemy na nieoświetlonym polu namiotowym. Latarka nie jest sporych rozmiarów, także nie zajmie dużo miejsca, a dzięki niej będziemy mieli światło nocną porą kiedy będziemy musieli iść za potrzebą, lub coś znaleźć w namiocie. Nie zapomnijmy, także o środkach na komary, czy takich, które odstraszają kleszcze.

Multitool i paracord – co to takiego?

Wybierając się na biwak nie zapomnijmy także o zabraniu tych rzeczy które ułatwią nam życie na wyjeździe. Multitool jest to jedno z najbardziej niezbędnych akcesoriów na wszelakie wyjazdy, nie tylko pod namiot, ale także na zwykły piknik za miastem. Mianowicie jest to uniwersalne narzędzie które posiada wiele funkcji, takich jak nożyk, nożyczki do cięcia plastra, gdy zdarzy się nam skaleczyć, otwieracz do piwa, kombinerki i śrubokręt.

Paracord natomiast jest to linka, która ma szerokie zastosowanie na tego typu wyjazdach. Gdy, jedziemy pod namiot przyda nam się jako suszarka na pranie, czy podwieszka do przenośnego prysznica.

Także, przed wyjazdem zróbmy potrzebną listę rzeczy, bez których, będzie nam bardzo ciężko się obyć. Ułatwią nam z pewnością wiele czynności, a tym samym zaoszczędzą nerwów, które są ostatnią rzeczą mile widzianą na wakacjach.

5/5 - (2)